چگونه بفهمیم نابارور هستیم

چگونه بفهمیم نابارور هستیم، تشخیص ناباروری


اگر شما و همسرتان بارها برای باردار شدن تلاش کردید ولی موفق نبودین یا چندین بار سقط جنین رو تجربه کردین، احتمالاً تا حالا با خودتان فکر کردید که نکنه من یا همسرم نازا (نابارور) باشیم؛ بعد هم احتمالاْ این فکر مثل خوره به جانتان افتاده که چگونه بفهمیم نازا هستیم یا نه. این فکر می‌تواند خیلی ناراحت کننده و استرس آور باشد، برای همین خیلی مهم است که قبل از اینکه سراغ یه دکتر بروید تا می‌توانید اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی این موضوع پیدا کنید.

از نظر علمی وقتی  گفتد می شود که یک زوج، نازا یا نابارور هستند که بعد از یک سال تلاش برای بارداری هنوز نتوانسته اند باردار شوند. البته اگر سن یک زن بالای ۳۵ سال باشد، بعد از ۶ ماه تلاش برای باردار شدن و نتیجه نگرفتن می‌شود احتمال داد که نازا یا نابارور هستن. حتی وقتی زنی بتواند باردار شود، ولی نتواند بعد از تلاش به مدت مشخصی باردار بماند، باز هم می‌تواند نازا یا نابارور در نظر گرفته شود

در ازمایشگاه دکتر شریفی اصفهان تمامی تست های بررسی ناباروری مردان اعم از اسپرموگرام، ایمونولوژی و ژنتیک به صورت کاملا تخصصی در حال انجام است که  به تعیین سهم ناباروری مردان در یک زوج نازا کمک شایانی می کند.

آزمایشگاه دکتر شریفی، بهترین آزمایشگاه در اصفهان

 

You have no rights to post comments

آدرس ما : ایران - اصفهان - دروازه شیراز - ابتدای چهار باغ بالا - بن بست دادستان - آزمایشگاه دکتر شریفی
طراحی سایت : وب @ ایران